איטום קירות ותחזוקת מבנים

מחיפוי אבנים ועד שיקום בטון – כל מה שצריך לדעת על תחזוקת מבנים

תחזוקת מבנים כוללת עבודות השומרות על תפקוד תקין של מסד המבנה ומערכותיו החל ממעטפת הבניין, חיזוק והחלפת מבנים, שיקום בטון, עבודות בדק בגמר ועד תיקון רטיבויות.

בין אם מדובר במבנה עסקי, ממשלתי, מוסד לימודי או בית מגורים, תחזוקת מבנים נכונה דורשת היוועצות עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. חברת HSP מספקת מגוון שירותי תחזוקה:

איטום קירות – האיטום מתבצע מהחלק החיצוני של המעטפת. בתחילת העבודה בוחנים את סוג התשתית, סוג החיפוי ואופי הבעיה. צוות העבודה המקצועי בשטח פועל על פי התרחיש המבוקש תוך שמירה על נהלי הבטיחות הנדרשים.

עבודות בדק בגמר – לאחר שהקירות נבנו, הצנרת הורכבה, החשמל חווט, והריצוף הונח, יש למצוא בעל מקצוע שיבצע בדיקה מקיפה גם על קירות הבניין ויעניק לו את צורתו המוגמרת. עבודה זו תבוצע על ידי קבלני גמר מנוסים, תוך עמידה בכל דרישות הבטיחות והתקנים.

חיפוי אבנים – במבנים רבים משתמשים באבני חיפוי כאלמנט דקורטיבי. בשל בלאי הזמן וגורמים חיצוניים ישנם מקרים בהם נדרש לבדוק אם ישנן אבנים רופפות, מהסכנה שיפלו ויגרמו נזק לאדם או רכוש. בנוסף, הם עלולים להסתיר מאחוריהם סדקים ופתחים בבטון שעלולים לגרום לחדירת מים ונזקים נוספים. תהליך הידוק, הדבקה והחלפת אבנים, דורש ביצוע מהיר בצורה מדויקת ויסודית.

שיקום בטון – בטון הוא חומר חזק ועמיד לאורך שנים, אך שלמותו עשויה להידרדר כתוצאה מבלאי הזמן, תנאי מזג האוויר וכלל מצב התשתית. בבניינים ישנים עשויים להיווצר סדקים וחורים, וללא טיפול מיידי יתכנו חדירות מים למבנה. כשמצטברים נוזלים בבטון הרטיבות פוגעת ביציבות ובשלמות המבנה עד כדי התפוררות. במצבים אלו ברזלי התמך עשויים לבלוט החוצה ולסכן את דיירי הבניין, עוברי אורח, מכוניות חונות, מזגנים ועוד. תהליך שיקום בטון הוא מורכב היות והוא מבוסס על עבודת סיתות ארוכה המחייבת ציוד מקצועי, חומרי עבודה איכותיים ומיומנות גבוהה של אנשי מקצוע.

תיקון רטיבויות – לעיתים מתפוצץ צינור מים בתוך הקיר. הזנחה של מצב זה יכול להחיש את הבטון ולגרום לנזקים חמורים. לעבודת השיקום מומלץ שבעל מקצוע יגלוש על הקירות החיצוניים של הבניין מאשר להרים פיגום.

חברת HSP מספקת שירותי תחזוקת מבנים, באמצעות צוות של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, כל אחד בתחומו. כל העבודות מתבצעות עם ציוד מתקדם וכלים ייעודיים, תוך הקפדה מחמירה על כללי הבטיחות.