הרחקת יונים

שלום ולא להתראות – מהן השיטות היעילות ביותר להרחקת יונים?

שיטה אחת מרחיקה אותן מהמקומות בהם הן אוהבות לעמוד וללכלך והשנייה מונעת כניסתן אל המבנה. מתי תבחרו בדוקרנים נגד יונים או בהתקנת רשת נגד יונים?
לא כל יונה מביאה בפיה עלה של זית. היונים פולשות אל אזורי המגורים והעבודה ועלולות אף ליצור מפגע תברואתי. קיימות מגוון שיטות להרחקת יונים, כשבראשן עומדות שתיים עיקריות – דוקרנים ורשתות.

דוקרנים להרחקת יונים
הדוקרנים מיועדים להתקנה במקומות גבוהים עליהן היונים אוהבות לשבת. מטרתם לגרום ליונה אי נוחות כדי למנוע ממנה לנחות במקום בו הם מונחים. חברת HSP מקפידה להתקין את הדוקרנים בצורה היעילה ביותר תוך בחירת סוג הדוקרן הנכון.

סוגי דוקרנים
דוקרני פלסטיק – דוקרנים זולים שיעילותם מוטלת בספק. הדוקרנים אמנם פונים כלפי מעלה כדי להציק ליונה, אך לא מונעים ממנה מלנחות על המשטח. דוקרני הפלסטיק פחות עמידים לפגעי מזג האוויר ואינם אסתטיים.

דוקרני נירוסטה – יעילים ויקרים יותר מדוקרני הפלסטיק. יש להם צורה של W והם מתפרסים לזוויות שונות. הם מונעים מהיונים לא רק את העמידה על המשטח, אלא גם את הנחיתה עליו. דוקרנים אלו עמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר.

רשת להרחקת יונים
שיטה נוספת להרחקת יונים היא התקנת רשת. הרשת מתאימה לגידור חללים ומונעת מהיונים כניסה אל חדר הכביסה, אל המרפסת, אל מערכות מיזוג אוויר על גגות או לכל פינה אחרת שבה הן אוהבות להתמקם. בהתקנת רשת, מרכיב ההתקנה הוא חשוב ביותר, אחרת היונים יצליחו לפרוץ מבעד אליה. בחברת HSP מרחיק היונים משתמש בציוד סנפלינג לקבלת התוצאה הטובה ביותר תוך שמירה על צורה אסתטית ונקייה של המבנה.

סוגי רשתות
רשת פוליטילן
– רשת חזקה במיוחד ועמידה בפני חשיפה לשמש, אך פחות אסתטית.
רשת שקופה – רשת שכמעט ואינה נראית לעין, אך מעט פחות עמידה לקרינת השמש.

חברת HSP עוסקת במתן פתרונות מקצועיים וידידותיים להרחקת יונים, תוך שימוש בכלים והמוצרים המתקדמים ביותר. ההתקנה של רשתות או דוקרנים להרחקת היונים, מבוצעת ע"י מתקין מקצועי המבצע עבודה בגובה ובעל הסמכה. החברה פונה לסקטור העסקי, המוסדי והפרטי.