בדיקות אל-הרס NDT – non destructive testing

בשנים האחרונות בדיקות אל הרס נפוצות יותר ויותר בענף הבנייה. קבלנים, מתכננים ומפקחים מודעים ליתרונות שבביצוע בדיקות אלו ונעזרים בהן לקבלת תוצאות מהירות ומדויקות כדי להבטיח את איכות הבנייה.

בדיקת אל הרס היא שם כולל למגוון טכניקות אנליזה המבוצעות באמצעות ציוד ייעודי, על מנת לבדוק תכונות חומרים, רכיבים או מערכות ללא הריסתם. על ידי בדיקות אלו אין צורך להשבית מערכת שלמה כדי להוציא מבנה לבדיקה ובכך מותיר את הבדיקה ללא פגע ואף ללא סימן. קונסטרוקציות ברזל בסביבת מפעלים ואזורי תעשייה כגון עגורני צרח ואנטנות סלולריות מחויבים לבצע בדיקת קונסטרוקציות כל חצי שנה. דרך חברת HSP תוכלו לבצע בדיקה יסודית מקצועית וגם לחסוך בעלויות, היות ואין צורך להרים פיגומים או במות הרמה. הבדיקה מתבצעת באמצעות חבלים על ידי איש מקצוע בעל הסמכה של רמה 2 – (מוריקס 71 ).

חברת HSP מבצעת בדיקות לאיתור אלמנטים קונסטרוקטיביים במבנים תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים חדישים ומגוונים:
בדיקת אולטרה סאונד לסדקים מיקרוסקופים – באמצעות גלי קול המשודרים אל החלק הנבדק ניתן לגלות בעיות כגון אי רציפויות פנימיות, נקבוביות, ופגמי ריתוך. שיטה זו מתאימה לבדיקת ריתוכים, יציקות מסוימות, מכלים, צנרת ועוד.

בדיקה מגנטית לגילוי חריגות בעומק החומר – בדיקה לחומרים הניתנים למגנוט, בעזרת נוזל או אבקת חלקיקים מגנטיים לגילוי אי רציפויות על פני השטח. 

בדיקה ויזואלית – בדיקה יסודית המעניקה אינדיקציה למצב הראשוני של המבנה לגילוי חריגות על פני השטח. הבדיקה נעשית בעזרת מצלמות, רובוטים, ציוד אופטי ומכשירי מדידה. גילוי סדקים עם חומר חודר – שימוש בחומרים מיוחדים המיועדים לגילוי אי רציפויות על פני השטח בחלק הנבדק המאפשר את זיהוין. 

חברת HSP מתמחה בבדיקות אל הרס ייעודיות לשימור מבנים ובדיקות המסייעות לתכנון תוספות בנייה. צוות החברה מומחים בהפעלת ציוד ומערכות מתקדמות לשיקוף ולזיהוי, תוך הקפדה על הוראות תחת סטנדרטים מחמירים.